Kurumsal Otomasyon Çözümlerinde Zirve

Windows 7

Çoğunuzun takip ettiği gibi Microsoft, Windows 7’nin Release Candidate sürümünü geçtiğimiz günlerde piyasaya sürdü. Bu makalemizde Windows 7 Release Candidate sürümünü birlikte incelemeye çalışacağız.

Windows Vista aslında güzel bir işletim sistemi. Ancak zannediyorum, Windows XP’den sonra Windows Vista çok profesyonel oldu ve bu yüzden XP kullanıcıları Windows Vista’ya geçiş yapmak istemedi (ya da yapamadı!!!). İşte Microsoft, bu yüzden Windows XP’nin kullanım kolaylığı, hızı ve Windows Vista ile gelen güzel yenilikleri birleştirerek kullanıcı dostu bir işletim sistemi sevdasına düştü ve bu işletim sisteminin ismini de Windows 7 koydu.

Öncelikle Windows 7’nin kurulumundan başlayalım. Kurulum kısmında hiçbir sorun yaşamayacaksınız. Aynen Windows Vista kurulumu gibi. Kurulum ekranında karşılaşacağınız bazı ekranları aşağıda veriyorum.

windows-7-1

windows-7-1

windows-7-2

windows-7-2

windows-7-3

windows-7-3

windows-7-4

windows-7-4

windows-7-5

windows-7-5

Kurulum tamamlandıktan sonra, işletim sistemimizi açtığımızda aşağıdaki gibi Windows Vista’ya çok benzeyen bir ekranla karşılaşacaksınız.

windows-7-6

windows-7-6

windows-7-7

windows-7-7

Windows 7’yi biraz kullandığınızda, Windows Vista’ya nazaran çok daha hızlı olduğunu hissedeceksiniz ve gerçekten de kullanım bakımından Vista’ya göre çok ama çok kolay. Şimdi de bazı Windows 7 ekran görüntülerini vermek istiyorum.

Paint:

windows-7-8

windows-7-8

 

Calculator:

windows-7-9

windows-7-9

 

Remote Desktop Connection:

windows-7-10

windows-7-10

 

Gadgets:

Gadget’lar ile Windows Vista’da tanışmıştık. Windows 7’de kullanımının daha güzel hale getirilmiş olduğunu görüyoruz.

windows-7-11

windows-7-11

 

Media Player 12:

windows-7-12

windows-7-12

 

Internet Explorer 8:

windows-7-13

windows-7-13

 

Bu makalemizde Windows 7’ye kısa bir giriş yapmış olduk. Tabii ki şimdilik ayrıntılı bilgi vermek için çok erken. Ancak Windows 7 için şunu söyleyebilirim: Windows 7 hakkında kimse çok kötü, yavaş çalışıyo, karışık, XP daha güzel gibi sözler söyleyemeyecektir. Çünkü gerçekten çok güzel, performans açısından son derece iyi (zaten hemen fark edebiliyorsunuz). Yani kısaca Microsoft, Windows Vista ile bıraktığı kötü izlenimden, Windows 7 i

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın